Barwinka papuga – charakter

Papuga to ptak, który przywiążę, się do swego właściciela traktuje, takiego opiekuna jak stado. Owe papugi Barwinki potrzebują dużo ilości uwagi od swojego właściciela, są bardzo wymagające w sumie jak reszta pozostałych zwierząt domowych. W domu, gdzie hodują, owe papugi można, spotkać naprawdę sporo ilości gatunków jedną z nich to barwinka, która jest najczęściej wybierana i polecana właścicielom.

Barwinka papuga — charakterystyka.

Ta papuga jest, dość charakterystyczna ów gatunek tej papugi pochodzi, z Południowej Ameryki. Ten gatunek występuje w dwóch pospolitych odmianach:

 • Barwinka czarnogłowa.
 • Barwinka białobrzucha.

Ten gatunek papugi osiąga, rozmiar do 23 Cm a ważą, maksymalnie do 175 g, dlatego też należą do papug z rodzaju średnich. Barwinek z tego gatunku charakteryzują się też otwartością do zabawy, lubią też towarzystwo dzieci i są to bardzo aktywne ptaki co większość ludzi lubi. Jest to też najłatwiejszy rodzaj papugi do oswojenia i nauczyć można też różnorodnych sztuczek takich jak na przykład “tańca” czy też “Klaskaniem w dłoń”. Papugi z tego rodzaju jest dość ciekawa, więc wszystkim się interesuje i lubi poznawać nowe otoczenia czy też nowe miejsca. Chętnie też naśladuje, ludzką mowę a też jest, ona dużo cichsza niż inne papugi z gatunków domowych.

Warto też zadbać o kontakt z ową papugą, ponieważ uwielbiają one towarzystwo swojego właściciela. Jeżeli lubisz i chcesz hodować takową papugę i chcesz wprowadzić ją do innej czy więcej papug niestety tu Ciebie rozczaruje, ponieważ nie dogada się ona z żadną inną papugą z innego gatunku.

Barwinka papuga — charakter

Papugi barwinek wyróżniają się swoją kolorystyką i tym, że są jedne z najpiękniejszych gatunków papug. Potrafią również być idealnym przyjacielem, dla swojego właściciela, którego traktują jako stado. Owa papuga zaczęła konkurować z psami i kotami, a dlaczego? Dlatego, że zachowuje się tak samo, jak owe zwierzęta, gdy papuga barwinek przywiążę, się do swojego właściciela nie będzie chciała, nigdzie indziej spędzać czasu tylko przy nim. Często jej kolorystyka wyróżnia, się różnokolorowością a też papugowaniem swojego właściciela co robią, najlepiej. Często trafiają się papugi o kolorach takich jak:

 • Białe.
 • Żółte.
 • Pomarańczowe.
 • Czarne.
 • Zielone.

Często te kolory występują właśnie u barwinka bialobrzucha, który właśnie wyróżnia się tymi kolorystycznymi kolorami, ale zawsze mają białe brzuszki. Często tak samo wygląda barwinki czarnogłowe, które specjalizują się w owej kolorystyce i mają czarne główki.

Zdrowie. Jak zacząć żywić papugę?

Wszystko jest jasne, tak owszem, ale jak zacząć karmić papugę barwinke? Jej pokarm powinien być mocno zróżnicowany, chętnie też spożyją tutaj mieszankę, w której znajdzie się w niej takie jak:

 • Słonecznik.
 • Kukurydza.
 • Ryż.
 • Pestki dyni.
 • Orzeszki ziemne.
 • Owoce dzikiej róży.

A też i wiele więcej takich właśnie mieszanek warto stosować, podczas karmienia owej papugi, by była zdrowa.

Jaka klatka sprawdzi się do tej papugi?

Poza dobrym odżywianiem musi mieć ta papuga odpowiednią dobraną klatkę wielkościowa do jej zapotrzebowania. Tutaj najlepiej sprawdzi się klatka, która ma wymiary minimalne:

 • Długość 70 Cm i więcej, no, chyba że planujesz kupić więcej niż jedną papugę, wtedy klatka powinna zawierać 200 Cm długości.

Pamiętaj też, że owa papuga powinna często i regularnie opuszczać swoją klatkę. Powinna też mieć dostęp do świeżej wody i do pokarmu.

Zakończenie

Papuga barwinka to z pewnością idealny towarzysz dla osoby, która lubi towarzystwo ptaków i lubi spędzać wolny czas aktywnie na zabawach i poświęcanie większej ilości czasu swojemu pupilowi. Pamiętaj, że ten rodzaj papugi jest wyjątkowo uparty i stanowczy przez co niedoświadczonemu właścicielowi może utrudnić owo zajmowanie się no i zdominować swojego właściciela. Dlatego, też jest polecana osobom doświadczonym.