Gdzie kupić papugę

Gdzie kupić papużke?

Jeśli chcesz kupić swoją pierwszą papużkę, a może inne papugi niż te, które już masz i zastanawiasz się, gdzie możesz je kupić, to pamiętaj, że jest kilka miejsc, w których można kupić lub znaleźć papużki do adopcji, które mogą stać się Twoim nowym zwierzakiem.

Kupno papugi

Pierwsza i najłatwiejsza opcja, to najbliższy sklep zoologiczny, ale powinieneś wiedzieć, że możesz je również znaleźć bezpośrednio od hodowców, możesz znaleźć ogłoszenia o sprzedaży na portalach internet -owych, ale także od weterynarzy i stowarzyszeń odzyskiwania i adopcji. Wiele z tych kanałów sprzedaży lub adopcji jest bezpiecznych i oferuje zdrowe papugi, zgodnie z prawem oraz przepisami dotyczącymi zdrowia i higieny. Ale niestety nie zawsze tak jest, więc jeśli natkniesz się na sprzedawców lub darczyńców, którzy oferują Ci papugi zaniedbane, zmęczone, trzymane w brudnych klatkach i zatłoczone innymi papużkami, powinieneś poszukać gdzie indziej. Ponieważ papugi, które są trzymane w niepewnych warunkach, takich jak ten opisany powyżej, mają duże prawdopodobieństwo, że są chore. Kupowanie chorej papużki nie jest dobrym pomysłem, może stanowić zagrożenie dla Ciebie, a także dla potencjalnych innych papużek, które będą musiały dzielić przestrzeń z chorym osobnikiem.

Przeanalizujemy każdy rodzaj miejsca, w którym możesz adoptować lub kupić swoją przyszłą papużkę.

Sklepy zoologiczne

W sklepach zoologicznych papużki są trzymane w klatkach, które są dla nich trochę wąskie i zatłoczone, chęć kupna jednej pojawia się więc już od pierwszego wejrzenia. Ale zanim zdecydujesz, które papugi przywieźć do domu z klatki sklepowej, spróbuj poczekać i odwiedzić przynajmniej kilka innych sklepów zoologicznych, zanim zdecydujesz, gdzie je kupić. Odwiedzenie więcej niż jednego sklepu zoologicznego pomoże Ci zdecydować, kto jest najpoważniejszym sklepikarzem i który sklep utrzymuje ich papugi w najlepszym stanie. Po odwiedzeniu więcej niż jednego sklepu łatwiej będzie Ci odpowiedzieć na te pytania i wybrać najlepszego sprzedawcę papużek.

  • Czy klatki, w których trzymane są papugi w sklepach są dla nich wystarczająco duże?
  • Czy klatki są utrzymywane w czystości?
  • Czy papugi w tych klatkach od czasu do czasu wylatywały z klatki?
  • Czy papugi przyzwyczaiły się do ręki człowieka?

Po sprawdzeniu tych warunków i wybraniu najodpowiedniejszego sklepu możesz zapytać, jaki rodzaj gwarancji jest udzielany na zakupione papugi. Wyobraź sobie, że gdyby jedna z nowo zakupionych papug zginęła wkrótce po zakupie, czy sklep zagwarantuje Ci zwrot pieniędzy czy nie? Nawet jeśli prawo to reguluje, najlepiej to wyjaśnić, pytając bezpośrednio sklepikarza, czy zamierza przestrzegać gwarancji na sprzedawanych papużkach. Niestety wielu sklepikarzy nie udziela gwarancji, argumentując powodami, że potencjalna śmierć zwierzęcia jest w odpowiedzialności nowego właściciela. Jeśli jesteś zadowolony z odpowiedzi, które udzielił ci sklepikarz i sposobu, w jaki papugi są trzymane w klatkach, możesz kontynuować zakup, ale nadal poproś sprzedawcę o wyjaśnienie wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby utrzymać i dbać papugi. Jeśli sklepikarz dostarczy papużkę w kartonowym pudle z otworami, postaraj się jak najszybciej ją stamtąd wyjąć, ponieważ papużki faliste z łatwością będą się wiercić w ciasnych przestrzeniach. Ponadto, jeśli kupujesz papużkę w chłodniejszych miesiącach roku, postaraj się ograniczyć zmiany temperatury do minimum i nie zostawiaj papużki w samochodzie na chłodzie zbyt długo, papugi są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.

Hodowcy papug

Znalezienie dobrego hodowcy papużek i poleganie na nim przy zakupie to doskonały pomysł, praktycznie udasz się bezpośrednio do źródła, czyli miejsca, w którym papugi są hodowane i rozmnażane, bez pośrednictwa sklepu zoologicznego. Spróbuj znaleźć certyfikowanego i znanego hodowcę papużek z doświadczeniem zarówno w hodowli, jak i odsprzedaży tych pięknych ptaków. U dobrego hodowcy papużek będziesz mógł odwiedzić i zobaczyć papużki i na własne oczy przekonać się, jak są hodowane i trzymane. Z pewnością dobry hodowca będzie również w stanie udzielić Ci szeregu informacji i porad dotyczących pielęgnacji i rozwoju Twoich przyszłych papug. Od lokalnego hodowcy papużek prawdopodobnie znajdziesz znacznie młodsze niż przeciętne papużki, które można znaleźć w sklepie zoologicznym. Wielu hodowców dokłada wszelkich starań, aby odchować pisklęta w jak najlepszych warunkach.

Musisz niezbędnie pamiętać też, o tym że decyzja o zakupie zwierzęcia musi być bardzo dobrze przemyślana. Zakup zwierzęcia to wzięcie za niego pełnej odpowiedzialności na długi czas. Zarówno pod względem finansowym jak i uczuciowym, dla zwierzaka opiekun jest najważniejszą osobą, więc decyzję o zakupie bądź adopcji papugi podejmij z rozwagą i odpowiedzialnością, nie rób tego w pośpiechu. Nie kupuj także papugi na prezent, jeśli nie jesteś pewien czy nowy właściciel papugi będzie jej dobrym opiekunem.