Ile kosztuje papuga amazonka

Papugi amazonki perfekcyjnie naśladować ludzką mowę. Są naprawdę inteligentne i ponad wszytko lubią kontakt ze swoim opiekunem. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje papuga amazonka i jakie warunki są dla niej najlepsze.

Hodowla papugi amazonki

Papuga amazonka uwielbia kąpiele, dlatego przynajmniej raz dziennie dobrze jest spryskać klatkę wodą. Amazonki same dobierają sobie partnerów i spędzają nimi całe życie. Łączenie w pary na siłę nie jest wskazane. Jeśli chcesz przygarnąć papugę amazonkę, to musisz wziąć też jej lub jego życiowego partnera, lub partnerkę. Za papugę amazonkę przyjdzie nam zapłacić nawet 2000 tys. złotych za jedną. Są nie tylko drogie, ale także bardzo wymagające w hodowli.

Żywienie papugi amazonki

Papugę amazonkę należy karmić mieszanką ziaren tak jak w przypadku innych papug. Można im podawać owoce i warzywa, niewskazane jest podawanie mięsa. Można im także podawać orzechy, a w klatce powinny się znaleźć naturalne gałązki np. z wierzby. Dietę papugi amazonki można wzbogacić sepią lub pokruszonymi muszlami. Ptak w niewoli może przeżyć nawet 50 lat pod warunkiem, że zapewnimy mu dobre warunki do życia. Nie kupuj też tańszych zamienników, które mogą być szkodliwe dla papug. Unikaj też karmy, która w składzie posiada słonecznik. Jest on bardzo tłusty, a spożywany w nadmiarze nie będzie dobry dla papugi. Unikaj też dawania papugom wapna. Dno klatki najlepiej wyłożyć czystym papierem ksero lub papierowymi ręcznikami. Wysypanie piasku na podłoże jest również dla papug amazonek bardzo szkodliwe.

Papugi amazonki są wspaniałymi pupilami. Przywiązują się do właściciela i potrafią z nim spędzić naprawdę dużo czasu na zabawach. Wymagają odpowiedniego karmienia i regularnej zabawy. Po nawiązaniu więzi z właścicielem podejmą naśladowanie ludzkiej mowy, dlatego warto przy papugach używać prostych słów. Te kolorowe papugi są nie tylko wesołe, ale także bardzo ciekawskie. Przede wszystkim uwielbiają gwizdać i  staną się dobrym towarzyszem na długie lata. Pamiętaj, aby spełniać ich podstawowe potrzeby.